Dlaczego warto kupić podręcznik “To jest chemia 2”?

Nie ma chyba młodego człowieka, który nie marzyłby o dobrze płatnej pracy i świetlanej przyszłości dla swojej rodziny. Rzeczywistość niestety bywa różna, ale jednym ze sposobów uzyskania wysokiego wynagrodzenia jest związanie swojej kariery zawodowej z naukami ścisłymi. W szkole do najważniejszych przedmiotów tego rodzaju zaliczamy matematykę, fizykę i chemię. W edukacji może pomóc nowoczesny podręcznik, taki jak “To jest chemia 2” opracowany przez popularne wydawnictwo Nowa Era. Książka jest odpowiedzią na zwiększające się wymagania pedagogów i rodziców związanych z kształceniem ich dzieci.

Chemia wykorzystana w praktyce

Chemia jest przedmiotem uznawanym za trudny do opanowania, szczególnie w szkołach ponadpodstawowych. Nauczyciele powinni prowadzić ciekawe zajęcia, podczas których będą prezentować skomplikowane procesy chemiczne. Chemia jest wszędzie wokół nas, dlatego młodych ludzi można stosunkowo łatwo zachęcić do studiowania tej nauki. Książka “To jest chemia 2” stara się pokazać, że wiedza teoretyczna ma bezpośrednie zastosowanie w codziennym życiu. 

Przypomnienie i ugruntowanie wiedzy 

Autorzy podręcznika, Romuald Hassa, Aleksandra Mrzigod i Janusz Mrzigod, pomagają uczniom w zebraniu najważniejszych informacji przydatnych na kolejnych lekcjach. Dzięki temu będzie im łatwiej zgłębiać wiedzę i samodzielne rozszerzać ją w domu. Książka zawiera przypomnienie wiadomości ze szkoły podstawowej, a także specjalne ramki z podsumowaniami i ćwiczeniami ułatwiającymi zapamiętywanie najważniejszych kwestii. Ponadto na prawie każdej stronie znajdują się zdjęcia lub ilustracje, które mogą wzbudzać realne zaciekawienie uczniów.

Obserwacje doświadczeń chemicznych

Książka “To jest chemia 2 z księgarni interneTowej” pozwala rozwijać umiejętności planowania i obserwacji doświadczeń chemicznych. Zawiera przykładowe opisy eksperymentów, ich obserwacje i wnioski. Ponadto do podręcznika dołączono zbiór około 200 zadań z chemii organicznej posegregowanych według różnych poziomów trudności. Niektóre zadania posiadają gotowe rozwiązania, a więc młodzież częściowo może uczyć się w domu, bez pomocy pedagoga.

Do zalet książki “To jest chemia 2” należy dodać atrakcyjną cenę. Korzystając ze strony internetowej wydawnictwa Nowa Era, można uzyskać rabaty sięgające nawet 30%. Takiej okazji nie można przegapić.